Tallinna parkide teejuht

Kadriorg-park-in Estonia

Vähestes maailma linnades on nii palju kauneid väikeparke kui Tallinnas.  Linnas ja selle ümbruses on umbes 50 erinevat parki, nii et kui juhtud suvel või talvel Tallinnas peatuma, satud alati mõne Euroopa kauneimalt hooldatud avaliku aia lähedusse.

Paljud Tallinna pargid asuvad just sobivalt linna tipphotellide ja orientiiride juures. Neis on ka oma väike „peidetud varandus”, näiteks muuseum, omapärane kohvik ja isegi vana loss. Alljärgnevalt on nimetatud mõni linna parimatest parkidest ja põhjused, miks need väärivad külastamist.

1. Toompark (Toompuiestee, Nunne tänav)

Kui peatud von Stackelbergi hotellis näiteks lõõgastavaks spaapuhkuseks, leia kindlasti aega lähedal asuva Toompargi külastamiseks. Sellele pargile on andnud kuju endised linna kindlusmüürid ja seal asub Schnelli tiik, osa kunagi linna ümbritsenud vallikraavist. Toompark on ilus park, kus on hea jalutada suvel, kui saab imetleda lopsakat rohelust ja koski, samuti talvel, kui lumerohkel ajal ehitatakse sinna imelisi lumelinnu.

2. Kadrioru Park (Roheline aas, J.Poska, Maekalda, Narva mnt)

Peeter Suure ehitatud Kadrioru lossi ümbritsev ala moodustab ühe suurimatest ja peamiselt oma uhke barokse lossi tõttu tuntuimatest linna parkidest. See park on ühteviisi populaarne nii külaliste kui ka kohalike hulgas, sest seal on palju külastamisväärseid kohti, näiteks Kumu kunstimuuseum, Mikkeli muuseum, luigetiik, lillepeenrad, purskkaevud ja mitmed kohvikud.

 

Kadriorg-park in Tallinn

 

3. Hirvepark (Falgi tee, Toompea, Wismari)

Toompargist lõuna pool Kreutzwaldi hotelli lähedal asuv Hirvepark oli kunagi osa Tallinna ümbritsenud vallikraavist. Nagu nimigi ütleb, jalutasid hirved seal kuni 1930. aastateni vabalt ringi. Hirvepark on mänginud tähtsat osa ka Eesti tuleviku kindlustamises: seal peeti 1980. aastate lõpus avalikke koosolekuid, mis andsid eestlastele inspiratsiooni püüdluseks saada Venemaast sõltumatuks.

4. Glehni Park (Tahetorni, Vääna, Trummi)

See imeline ja populaarne park rajati 19. sajandi lõpus, kui sellele alale kolis Nikolai von Glehn. 1886. aastal valmis Glehni lossina tuntud lossistiilis hoone ja ala selle ümber sai tuntuks pargina. Seda parki praegu renoveeritakse, kuid see väärib ikkagi külastamist – eriti talveõhtuti, kui seal on avatud valgustatud suusarajad.

 

Kadriorg-park-in Tallinn, Estonia

5. Karjamaa Park (Karjamaa tn 3)

Kui otsid parki, mis pakub rohkesti tegevust, sobib Karjamaa park ideaalselt. Seal on mänguplatsid lastele ja spordivahenditega fitnessialad täiskasvanutele. Park on avar ja hästi kujundatud: keskväljakust kiirjalt lähtuvad valgustatud teed teevad liikumise lihtsaks.

Leia veebisaitidelthttp://www.vonstackelberghotel.com/ee/ ja http://www.kreutzwaldhotel.com/ nädalalõpupakette ja pakkumisi ning tutvu ise Tallinna imelise rohelusega.

Küsimus: milline on sinu lemmikpark Tallinnas ja miks? Jaga oma mõtteid, jättes meile alla kommentaari.

Images by PedropiccoLeo-setä

Tags: , , , , , ,

No comments yet.

Leave a Reply