Eesti toidu kuu – Restoran Nipernaadi peakokk Rando Volkov armastab Eesti peakapsast!

Sügis on aeg, mil Eesti põldudel, aedades ja metsades valmib saak. Selle aasta septembris tähistatakse esmakordselt Eesti toidu kuud. See on kuu, mil kõigi toiduga seotud tegemiste keskmes on erilise tähelepanu all kohalik tooraine, see oma ja eestimaine. Seda rikkalikkust ja mitmekülgsust tähistatakse üle Eesti väiksemates ja suuremates linnades ja asulates toimuvate toidufestivalide ja laatadega, kus ürituse keskmeks on hea Eesti toit. Esmakordselt on Eesti toidu kuu ka restoranides. Mitmed Eesti tipprestoranide peakokad valivad kohaliku tooraine seast välja oma lemmiku ning valmistavad sellest tõeliselt põneva roa, mida serveeritakse vaid toidukuu raames. Loomulikult on kohalik ja eestimaine tooraine olulisel kohal aastaringselt, kuid septembrikuus pannakse lauale oma erilisemad pakkumised. Restoran Nipernaadi peakokk Rando Volkov armastab Eesti peakapsast.

Kapsas, üks armastatumatest toiduainetest Eestis, on maitsev ja väärtuslik köögivili nii värskelt, hapendatult kui küpsetatult. Kapsas leidub rohkesti vitamiine ja mineraale ning ta on eriti hea C-vitamiini, foolhappe, kaltsiumi, väävli ja kroomi allikas. Lisaks suurele C-vitamiini hulgale leidub kapsas veel ka P-, K, E-, D- ja U-vitamiine. Tugevdades immuunsüsteemi ja puhastades organismi, on peakapsas tervislik lisand erinevate roogade juurde sobides eriti linnu- ja ulukilihaga! kapsas ja part restoranis nipernaadis

Rando Volkov arvab, et kes suudaks öelda “ei” hõrgule pardilihale? Erilise maitseelamuse loomiseks pakub ta välja suurepärase kombinatsiooni mahlase pardiliha ning erinevalt valmistatud kapsaga, mida täiustavad hõrk murakakaste ja õhuline rosmariinivaht.

Oluline väärtus on Eesti toidu kuul osalevatele restoranidele, et pakutav toit oleks värske, maitsev, kohalikust toorainest ning kohapeal valmistatud. Hindame ja väärtustame seda, mis meil on ning jagame seda kõike parimal moel ja heal meelel ka Sinuga.

Eesti toidu kuu avatakse Viimsi vabaõhumuuseumis laupäeval, 5.09. Kohapeal on meelelahutusprogramm ning võimalus tutvuda Eesti toidu kuu raames üle Eesti toimuvate üritustega.

Kuid meie ootame teid septembrikuu jooksul restoranisse Nipernaadi nautima mahlast pardiliha ja erinevalt valmistatud kapsaga!

ma armastan eesti toitu

 

No comments yet.

Leave a Reply