Unique Hotels 15 – kuidas see kõik algas?

UH-kink-1400

Unique Hotels tähistab sellel aastal oma 15. sünnipäeva. Tähtpäevaga seoses soovime teile rääkida meie hotelliketi kujunemisloo. Kuidas see kõik algas ja kujunes selliseks, nagu täna? Mis on muutunud ning mis samaks jäänud? Sellest postitusest leiad vastused küsimustele ja palju muud.

2000. aastate algus

Unique Hotels hotellide idee sai alguse turu vajadusest. Tallinn oli kiiresti arenev sihtkoht, kus nõudlus aina kasvas. Puudu oli aga headest kolmetärnihotellidest, mis oleksid moodsad ja uuenduslikud, pakkudes tasuta WiFi-t. Hotelli asutajad, kes on rahvusvahelise hotellivaldkonna taustaga, nägid potentsiaali ja avasid esimese hotelli, praeguse City Hotel Tallinna, 2003. aastal. Sellel ajal sai hotelli nimeks Uniquestay Hotel Tallinn. Tegemist oli kolmetärnihotelliga, kus külastajad said kasutada tasuta internetiühendust ning igas toas oli arvuti. Nii klientide kui ka omanike jaoks oli selline kontseptsioon midagi uut ja huvitavat. Sisekujunduses oli kasutatud erksaid värve ning pakutav hommikusöök oli väga rikkalik, ööbida sai mõistliku hinnaga.

Uniquestay Hotel Tallinn / City Hotel Tallinn täna
CH oldCity Hotel Room (2)

Kaks uut hotelli

Hotell oli edukas ja nõudlus aina kasvas. Tekkis vajadus suurema tubade arvu järele ning seepärast avati kõrvalmajas, vaid 30 meetri kaugusel, uus hotell. Tegemist oli endise Eesti NSV Teaduste Akadeemia Termofüüsika ja Elektrofüüsika Instituudi ning von Stackelbergide perekonna linnamõisaga, seega maja ajalugu on väga rikas. Alguses hallati kahte hotelli koos ning ühise nime all – Uniquestay Hotels Tallinn. 2007. aastal osteti juurde veel üks hotell – Mihkli Hotell Eesti Rahvusraamatukogu läheduses. Hotelli nimeks sai Uniquestay Hotell Mihkli, kuid hiljem nimetati see ümber Kreutzwald Hotel Tallinnaks. Kuna turg oli muutumas ja kolmetärnihotellide seas oli konkurente palju, otsustati hotellid renoveerida, vahetades nii stiili kui nimesid. Uus sisekujundus oli elegantsem ja uhkem, tuues välja hoonete ajaloolise algupära. Hotellid renoveeriti vastavalt nelja tärni standarditele ning juurde tuli ka spaakompleks.

Uniquestay Hotel Tallinn / von Stackelberg Hotel Tallinn täna
VSH rooms oldStandard1
Mihkli Hotell / Kreutzwald Hotel Tallinn täna
KWH rooms oldRomantika tuba väike 2_1

Uniquestay Hotels esimesed reklaamid
Picture2 Picture1

Mõisakompleks – tõeline pärl

Tallinna hotellid toimisid väga hästi, kuid midagi oli ikka puudu. Soov oli leida sobiv koht, mida oleks võimalik välja arendada terviklikuks kuurortiks koos spaaga. Vihula oli täiusliku asukohaga – Tallinnale lähedal ja imekauni rahvuspargi territooriumil. Mõisakompleksi ajalooline taust oli atraktiivne ja väga huvipakkuv. Vihula Mõisa hoonete eripärasus ja mitmekesisus andis võimaluse arendada mõisakompleksi järk-järgult just selliseks suurepäraseks paigaks, nagu see täna on.

Vihula Mõis enne ja nüüd
VM rooms oldTagamoisa 5 korrus
VM old2Vihula Manor exterior

Põhjus tähistada

2017. aastal avab Unique Hotels uue hotelli. Centennial Hotel Tallinn tähistab Eesti iseseisvuse sajandat aastat ning märgib ka Unique Hotelsi 15. sünnipäeva. Meie soov on luua kaasaegne hotell, hoides teeninduse kvaliteeti traditsiooniselt kõrgel.

Aastate jooksul oleme loonud suurepärase tiimi ja saanud palju rahulolevaid püsikliente. 15. sünnipäev märgib tähtsat punkti ettevõtte ajaloos, aga oleme siiski varajastes arenguaastates. Oleme uhked oma hotellide ja nende ajaloo üle ning tänulikud kõigile inimestele, kes on ühel või teisel viisil meiega seotud.

Sünnipäevakingitusena meie klientidele pakume aasta läbi erinevaid pakkumisi. Hoia pakkumistel silm peal SIIN.

No comments yet.

Leave a Reply