Sõbrapäev Unique Hotelsis

Kuidas sai alguse valentinipäev?

valentines-day-red-roses-close-up-picjumbo-comValentinipäev on Vana Roomast alguse saanud püha, mis oli algselt Rooma jumalannade kuninganna Juno austamise päev. Juno oli naiste ja abielu kaitsja. Enne tänapäeval tuntud valentinipäeva tähistasid roomlased seda loteriiga, kus mehed ja naised valisid endale sõpru. Loterii keelustati, kuid mehed ja naised saatsid endiselt teineteisele armastuskirju.

Valentilipäeva tekkeloost on olemas kaks legendi. Esimese legendi kohaselt keelas imperaator Claudius abiellumise, sest mehed pidid olema ideaalsed sõdurid. Üks preester ei allunud aga korrale ning laulatas salaja paare. Preester Valentin heideti sellise tegevuse eest vangi, kus ta suri. Ta maeti 14. veebruaril 270. aastal ning tema surma-aastapäeva hakati tähistama kui armunute püha ehk valentinipäeva. Teise legendi kohaselt oli Valentin kristlane, kes elas Roomas, kus uut religiooni ei sallitud. Kristlaste aitamise eest ta vangistati. Vangis armus Valentin vangivahi pimedasse tütresse ning andis neiule silmanägemise tagasi. Valentin hukati, kuid enne seda jõudis ta Juliale saata sõnumi, mille alla oli kirjutatud „Sinu Valentinilt“.

Millal jõudis valentinipäev Eestisse ja kus seda tähistatakse

Eestisse jõudis sõbrapäev 1980. aastatel Soome kaudu. Esialgu tähistati päeva peamiselt koolides ja lasteaedades, kus oli võimalik kirjakastidesse teistele ilusaid kirjakesi postitada. Põnevuse hoidmiseks olid kirjakastid salajased. Tänapäeval on valentinipäeva tähistamine populaarne ka täiskasvanute seas. Päev annab hea võimaluse kalleid inimesi meeles pidada lillekimbu või väikese kingitusega.

Unique Hotels pakub erinevaid võimalusi sõbrapäeva või valentinipäeva tähistamiseks. Veetke kallimaga romantiline öö või nautige sauna- ja spaamõnusid. Tule sõpradega ja korraldage meeldejääv saunapidu või maitsev õhtusöök restoranis.

Romantika Kreutzwald Hotel Tallinnas

Romantika tuba väikeKreutzwald Hotel Tallinn pakub mitmeid romantikapakette. Valige endale sobiv ning tähistage valentinipäeva koos kallimaga. Kingitusena on romantikapakett 7 päeva enne ja pärast valentinipäeva 15% soodustusega. Lisaks on võimalik valida erinevate hoolitsuste hulgast Zen SPAs ning nautida maitseelamusi restoranis Nipernaadi. Miks mitte tähistada sõbrapäeva Zen SPAs heade sõpradega maitsvaid suupisteid ja saunamõnusid nautides? Kreutzwald Hotel Tallinna Zen SPA pakub mitmeid erinevaid spaa- ja saunapakette seltskondadele. Vali endale sobiv SIIT.

Romantikapaketid leiate SIIT, Zen SPA hoolitsuste nimekirja SIIT ning restoran Nipernaadi kodulehe SIIT.

Sõbrakuu romantilises linnamõisas  Tallinnas

ZDeluxe4

Von Stackelberg Hotel Tallinn on suurepärane koht valentinipäeva veetmiseks kallimaga. Romantiline linnamõisa atmosfäär loob just õige meeleolu, et argipäeva mured unustada ja täielikult lõõgastuda. Vastavalt soovidele ja eelistustele saate valida kahe romantlilise paketi vahel. Romantikapakett sisaldab majutust Zen toas, romantilist dekoreeringut, vahuveini ja puuviljavaagnat toas, privaatset sauna ja basseini kasutust koos suupistete ja jookidega ning rikkalikku hommikusööki. Romantilise puhkuse paketis sisalduvad ka hoolitused ja õhtusöök. Kingitusena on 7 päeva enne ja pärast valentinipäeva mõlemad paketid 15% soodustusega.

Romantikapaketi kohta leiate informatsiooni SIIT ning romantilise puhkuse kohta SIIT.

The von Stackelberg Hotel Zen-SPA Japanese poolSamuti on võimalik nautida romantilist õhtusööki ja valentinipäeva erimenüüd restoranis Emmeline&Otto. Broneeri laud SIIN ja tee kallimale või headele sõpradele tore üllatus. Kui aga soovid sõbrapäeva veeta hoopis saunas või spaas, pakub Zen SPA võimalust sauna- ja basseiniala privaatseks kasutamiseks koos värskendavate jookide ja suupistetega. Loe lähemalt SIIT. Saunaala kasutusele võib lisaks võtta ka erinevaid lõõgastavaid hoolitsusi. Naudite ühist aega sõbrannadega ja laske ennast hellitada sobivate hoolitsustega. Spaahoolitsuste nimekirja leiate SIIT.

Elegantne 16. sajandist pärit mõis on suurepärane koht romantikaks

La Boheme Restaurant

Kui soovid valentinipäeva tähistada natuke pikema puhkusega linnast väljas, on elegantne Vihula Mõis just sobiv paik. Linnakärast eemal ja looduskaunis Lahemaa Rahvuspargis asuv mõis on romantiline paik paaridele pakkudes samas erinevaid seiklusrikkaid ja harivaid tegevusi ka sõpruskondadele. Nautige maitsvat õhtusööki Vihula Mõisa Restoranis ning laske ennast hellitada looduslike hoolitsustega öko-SPAs. Kallimaga tulles soovitame romantilist paketti Õhus on tunda armastust. Pakett sisaldab majutust, hommikusööki ning üllatuskingitust toas, samuti aurusauna kasutamist.

Kui oled tulemas sõpruskonnaga, kasuta kindlasti talvist majutuspakkumist! Saate nautida puhkust imelises looduses hea hinnaga. Lisaks soovitame erinevaid vaba aja tegevusi käsitöökojast. Uuri lisa Vihula Mõisa kodulehelt.

Unique Hotels soovib teile meeldejäävat ja tegevusterohket sõbrakuud!

No comments yet.

Leave a Reply