Teadmisterohke Roheline päev Vihula Mõisas

roheline päev

4. mail toimus Vihula Mõisas Roheline päev tõstmaks töötajate teadlikkust keskkonnale olulistel teemadel, samuti viimaks kurssi Rohelise Võtme tegevustega.

Vihula Mõis ja Roheline Võti
Vihula Mõisale on antud rahvusvaheline keskkonnamärgis Roheline Võti, mida omistatakse säästva majandamise põhimõtteid järgivatele majutusasutustele. Öömaja saab valida erinevate kriteeriumide järgi: on selleks hind, asukoht jm. Kui esmavajadused täidetud, on paljude palju reisivate inimeste jaoks muude võrdsete tingimuste korral mõõdupuuks ka see, kuidas hoida reisides oma ökoloogilist jalajälge võimalikult väiksemana. Rohelise Võtme märgisega saame oma külalistele näidata, kuidas saavutada kooskõla kvaliteedi, mugavuse ja keskkonnasõbraliku tegutsemise vahel.

Vihula Mõisas järgitakse loodust säästvat mõtteviisi igas tegevuses. Kasutame maakütet ja päikeseenergiat, oleme vähendanud vee ja elektrienergia tarbimist ning palume ka oma külalistel keskkonnasõbralikult käituda ja soovitame neile puhkamiseks aktiivset liikumist looduses. Lisaks kasvatame Vihula Mõisa aias restorani köögi ja öko SPA tarvis oma aia saadusi, meil on ka öko-Farm, kus kasvavad lambad, jänesed, kanad-pardid.

Roheline päev
Rohelise päeva raames tutvustati mõisa uutele töötajate Rohelise Võtme tegevusi ja kuidas ka iga töötaja saab kõigele kaasa aidata. Kogu meeskonnale anti ülevaade Vihula Mõisa uuest arengukavast keskkonnamärgise uuendamisel, informeeriti, mida Vihula Mõis on teinud selleks, et ökoloogilist jalajälge vähendada. Moodustati töögrupid ja toimus ajurünnak teemal, kuidas koguda ja sorteerida eri liiki jäätmeid mõisa erinevates osakondades ja majades.

Päeva teises osas läbiti meie külaliste poolt hästi populaarseks osutunud Seitsme Silla Matkarada ning tõdesime, et nii mõnigi Vihula Mõisa töötaja ei olnud varem rada läbinud. Kõik said positiivse uue elamuse ning rõõmu liikumisest. Matka käigus küsiti osalejatelt erinevaid küsimusi mõisa ajaloo, sildade nimede ja Rohelise Võtme kohta. Rohelise päeva lõpetuseks toimus ühine lõunasöök, kus tehti kokkuvõtted päeva jooksul kõneldud olulistest teemadest. Koguti ka mõtteid järgmisel aastal sarnase päeva korraldamiseks!

Rohkem infot Rohelise Võtme keskkonnamärgise ja Vihula Mõisa tegevuste kohta

Roheline päev 4 Roheline päev 2
Roheline päev 3

 

No comments yet.

Leave a Reply