Stanislav Savchenkov – restoran Emmeline & Otto peakokk

Stanislav Savchenkov

Stanislav Savchenkov

Stanislav Savchenkov on tänaseks olnud Emmeline & Otto peakokk üle aasta ning kokku pannud juba mitu à la carte menüüd. Eelmisel nädalal tuli välja uus kevad-suviselt kerge menüü, mida soovitame kõigil proovima tulla. Mõistmaks paremini meie uue menüü roogasid, räägime pisut inimesega, kelle inspiratsioonist need hõrgud road üheks à la carte menüüks kokku said.

Kodujuustuga täidetud ja õlletaigna paneeringus friteeritud suvikõrvitsaõied

Kodujuustuga täidetud ja õlletaigna
paneeringus friteeritud suvikõrvitsaõied

Kuidas Stanislavist sai kokk?

Stanislavile hakkas toiduga seonduv huvi pakkuma, õppides gümnaasiumis. Kuid enne, kui ta alustas erinevate roogade kokkamisega, töötas ta aastaid pagarina. Lõpuks oli just sõber see, kelle mõjutusel ja kutsel ta pagaritöö lõpetas ja kokana tööle asus ning seda amet on ta pidanud juba 11 aastat. Kõige rohkem toob Stanislav esile kogemustehulka, mille ta sai töötades restoranis Bocca. Sealne peakokk oli range, kuid temalt sai palju õppida. Lisaks on Stanislav töötanud ka Schlössle hotelli restoranis ning 1,5 aastat pidanud ka Lahtis sushi-kohvikut. Nüüdseks peakokana restoranis Emmeline & Otto töötades peab Stanislav lugu heast meeskonnatööst. Just tugeva ja ühtse meeskonnaga saab teha head tööd ja restorani külalised saavad nautida maitsvaid roogi.

Mis on „see“, mis paelub kokaametis?

Stanislavi jaoks on tegemist kunstiga selle kõige ausamas mõttes – sa pead sobitama kokku ühele taldrikule kõiki meeli erutava kunstiteose – taldrikul olev peab olema silmale ilus vaadata ja loomulikult sööma kutsuv, erinevad maitsed ja lõhnad peavad tekitama täiusliku harmoonia, et sööja saaks maitseelamuse.Stanislavi sees elab kunstnikuhing, mis loob algselt vaimusilmas roogadeks tema sees olevad ideed ja aistingud. Inspiratsiooni võib esile kutsuda kevadiselt särav päike ja hea tuju, õues jalutades ninna jõudnud meeldiv toidulõhn, kuid miks mitte ka aval naeratus kallimalt.  Seega just hea tujuga saab Stanislavi arvates kõige paremad road valmis. Muidugi käib Stanislav roogi maitsmas ka teistes Tallinna restoranides, et olla kursis, mida pakuvad konkurendid. Samuti saab tänu internetile kursis olla ka, mis toite mujal maailmas pakutakse.  Tutvusringkond on Stanislavil suur ja igalt poolt saab infot, kust saada head, värsket ja kvaliteetset toorainet, et oma inspiratsiooni taldrikule pannes saaks ikka hea kvaliteetse roa.

Tema enda kõige eredaim toiduga seotud mälestus lapsepõlvest on vanaema küpsetatud kartulipannkoogid hapukoorega. Valgevenelannast vanaema oskas teha võrratuid kartulitoite. Praegu aga on Stanislavi lemmikuks erinevad pastaroad ning hea kvaliteediga veiseliha keskmisel küpsusastmel erutab alati maitsemeeli.

Artišokisalat

Artišokisalat

Emmeline & Otto uus menüü

Kevad-suvine menüü sai väga mõnus ja värske! Oleme mõelnud ka taimetoitlastele, kes samuti meie valikust saavad endale meelepärast leida. Kevadele-suvele mõeldes grillime arbuusi ja paneme selle kokku mahlase lõhega, friteerime suvikõrvitsaõisi, lambakarree sai krõbeda piparmündi-mandlipaneeringu. Menüüs kasutame kvaliteetset ja tervisliku toorainet. Ma ise soovitan tulla nautima grillitud tuunikalasteiki või-kapparikastmes.

Uue à la carte menüüga saate tutvuda Emmeline & Otto kodulehel.

No comments yet.

Leave a Reply